KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14655662
nr 1465 5662
Gaston Smith
(1898-1976), Sverige
Färgetsning, Signerad, Visby. Bildmått: 38x27cm, yttermått inklusive ram: 66x52cm
Gaston Smith, svensk grafiker, tecknare och målare född 1898 i Ålem, Kalmar län, död 1976 i Stockholm.
måndag 2 maj 2022
kl 18:07:56
Gaston Smith
Läs mer om Gaston Smith